logotyp-blog-wecandoit.png

Rekrutacja, kultura pracy, sekrety pracy za granicą

Cecha sukcesu: pomysłowość

30 Jul 2019

Pomysłowi ludzie nie mają często najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy. Nierzadko potrafią swoją inwencją zarażać także innych, więc stanowią najbardziej pożądanych członków każdego zespołu i to niezależnie od branży, w jakiej działają.

 

 

Ciekawe życie pomysłowych ludzi

 

Wszystkim tym, który mają głowę nieustannie pełną rozmaitych pomysłów można tylko pozazdrościć. Nie mogłoby być przecież inaczej – nie dość, że żyje im się niewątpliwie łatwiej, to przecież i przyjemniej. Nie bez przyczyny popularnym stał się pogląd, że ludzie pomysłowi nigdy nie narzekają na zmęczenie nudą. Potrafią bowiem w nader skuteczny, bo i zarazem bardzo szybki sposób przekuć dojmujące uczucie znużenia codziennością w coś interesującego. Ot dajmy na to nagle pojawia im się w głowach pomysł na ciekawsze spędzenie popołudnia aniżeli narzekanie na rzekomą jałowość życia.

 

Co więcej, osoby które można uznać za pomysłowe, często cieszą się dużym powodzeniem towarzyskim. Swoją sporą dozą kreatywności budzą sympatię innych, ponieważ najczęściej po prostu nie sposób się w ich towarzystwie nudzić.

 

Kariera nabiera tempa

 

Pomysłowość daje jednak znacznie więcej niż wyżej wspomniane zalety. Warto wspomnieć, że inwencja może również szybko i wyjątkowo sprawnie poprowadzić nas przez życie zawodowe, skutkując szybszym osiągnięciem progu kariery, na jakim nam aktualnie zależy. Jak to się jednak dzieje?

 

Coraz częściej przypisuje się pomysłowości to, że wydaje się być jedną z gałęzi zawodowego sukcesu. Stawia się ją tym samym tuż obok cech tak istotnych jak na przykład otwartość, czy niezależność.  

 

Jeśli już podczas rozmowy kwalifikacyjnej udowodnimy rekruterowi, że naszym działaniem nieodmiennie rządzi niesztampowość, to z pewnością znajdziemy się w bardzo korzystnej sytuacji. Podkreślajmy więc jeśli tylko mamy ku temu sposobność, że zawsze staramy się o wyjątkowo kreatywne podejście do każdego problemu, z jakim się spotykamy. Jeżeli podobnej postawy na próżno będzie szukać u pozostałych kandydatów, jacy ubiegają się o dane stanowisko, to jednym słowem zaledwie ta jedna cecha będzie mogła przesądzić o naszej przewadze nad nimi.

 

Pomysłowy pracownik jak skarb

 

Pomysłowi pracownicy są uważani za gwarant sprawnie przeprowadzanych działań. Nie są dla nich żadnym problemem wyzwania, przed jakimi stają w pracy. Nie wpadają na myśl o nich nawet w najmniejszą panikę, ponieważ główkowanie nad ich rozwiązaniem idzie im nadzwyczaj sprawnie.

 

Są więc tym samym upatrywani jako ludzie o wiele bardziej odważniejsi w swych zawodowych ruchach niż ci, jakim pomysłowości raczej brakuje. Cechuje ich także większa wytrwałość w działaniu – jeśli jeden z pomysłów, jakie zamierzali wcielić w życie najzwyczajniej w świecie nie wypali, wprowadzają w nie kolejne idee i tak aż do satysfakcjonującego ich, jak i przełożonego skutku.

 

Jeśli zaczniemy przyglądać się tendencjom panującym na rynku pracy, to szybko zauważymy, że pracodawcy znacznie chętnej zatrudniają osoby, która stawiają w swych działaniach właśnie na pomysłowość i niebanalność. Mniejszym zainteresowaniem na zawodowym polu cieszą się natomiast ci, którzy kurczowo trzymają się już dawno wydeptanych ścieżek i utrwalonych schematów działania.

 

Za pomysłowością faktycznie może stać sukces. We wszystkich swoich działaniach związanych z pracą, warto więc zacząć kierować się właśnie niesztampowym podejściem. Zmiana postawy i otwarcie się na nowe drogi myślenia na pewno przyniesie nam mnóstwo korzyści. Nie bójmy się nowości. Poszukujmy nowych, rewolucyjnych rozwiązań i po prostu starajmy się być w miarę naszych możliwości twórczy.

 

Pomysłowość popłaca!

 

Share
Share Twitter
Please reload

Polecane materiały

Polecanie znajomych w pracy – czy warto to robić?

24 Jul 2019

1/5
Please reload

Please reload

WE CAN DO HR Sp. z o.o.

ul. Plac Kaszubski 8 / 511
Gdynia 81-350

Polska

Napisz do nas

Szybki kontakt

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon
  • Black Vkontakte Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

NIP 5862294290

REGON 360576089

F-SKATT 502076-5649

|

|

|

Copyright We Can Do HR Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Icons by Flaticon CC license