logotyp-blog-wecandoit.png

Rekrutacja, kultura pracy, sekrety pracy za granicą

Skandynawska Ziemia Obiecana. Czy warto podjąć pracę? Część II

7 Aug 2019

Nie od dziś wiadomo, że wyjazd do pracy w Skandynawii jest gwarantem późniejszego dostatniego życia w Polsce. Na co jeszcze można liczyć, podejmując pracę w tym kraju prócz wysokich zarobków?

 

 

1. Zawodowy rozwój gwarantowany

 

Decydując się na podjęcie pracy na terenie Szwecji, możemy być pewni tego, że będziemy mieli szansę kształtować swoje umiejętności i poszerzać branżową wiedzę. Szwedzcy pracodawcy bardzo chętnym okiem spoglądają na wszystkie chęci przybliżające zatrudnianych przez nich pracowników do osiągnięcia zawodowej perfekcji. Możesz się więc spodziewać tego, że w tym kraju twój plan rozwoju zostanie potraktowany nadzwyczaj poważnie. 

 

2. Metoda prób i błędów 

 

Co więcej, Szwedzi często mają zupełnie inny stosunek do wszelakich błędów czynionych na polu zawodowym aniżeli inne nacje, na przykład Polacy. Nasi rodacy, którzy mieli okazję pracować w tym ciekawym kraju, często podkreślają, że Szwedzi na swoje potknięcia patrzą znacznie łaskawszym okiem niż inne nacje. Bez problemu przyznają się do popełnienia błędów, ponieważ uznają ich robienie za coś jak najbardziej naturalnego, nawet wskazanego, co pozwala nam zgłębiać większą wiedzę.

 

Utrzymują bowiem, że dzięki metodzie prób i błędów są w stanie zajść zawodowo naprawdę daleko. Ten zaś, kto nie ma na swoim koncie pracowniczym jakiejkolwiek pomyłki, czy uchybienia lub też nie chce się do nich przyznać, nie będzie w stanie w pełni stać się członkiem danego zespołu. Szwedzi bardzo szybko wyciągają z porażek wnikliwe wnioski i nie łamiąc się nimi, do skutku podejmują kolejne wyzwania aż do osiągnięcia pożądanego efektu.  


 

3. Tolerancyjny jak Szwed

 

Gdy zdecydujesz się na emigrację właśnie do tego kraju, oprócz gruntownej poprawy sytuacji finansowej możesz liczyć także na inne korzyści. Na pewno należą do nich te społeczne. Niezwykłe poczucie wspólnoty, jest tu wyczuwalne na każdym kroku i dosłownie w każdym aspekcie życia.

 

Może i Szwedzi nie sprawiają wrażenia ludzi zbytnio otwartych, ale gdy wykażemy się cierpliwością, a więc postaramy się o to, aby poznać się ich bliżej, okazują się być niezwykle życzliwi. Z pewnością należą także do ludzi bardzo tolerancyjnych. Starają się nie oceniać nikogo w kategoriach narodowościowych, czy religijnych.

 

Nie musimy się obawiać tego, że zaczniemy być oceniani przez pryzmat naszego pochodzenia, czy statusu, a jak łatwo się domyślić, tak sprzyjająca atmosfera z pewnością sprzyja szybszemu zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu.

 

4. Szwecja: naród niezwykle przyjazny przyjezdnym

 

Kolejnym niewątpliwym atutem znalezienia zatrudnienia na terenie Szwecji jest to, że będziemy mieli okazję obcować z bardzo otwartymi na przyjezdnych ludźmi. Szwedzi bowiem w ogólnoeuropejskiej opinii należą do jednych z najbardziej przyjaznych narodów na naszym kontynencie.

 

Na pewno w większości przypadków możemy więc liczyć na ich pełne optymizmu przyjęcie w nowym miejscu pracy. Nikogo nie powinna początkowa szwedzka małomówność, ponieważ najczęściej są to jedynie pozory to wynikające jedynie z nieśmiałości, jaką bez cienia wątpliwości można uznać za jedną z narodowych cech Szwedów.

 

5. Zawsze blisko natury

 

Jak pewnie wielokrotnie słyszałeś, przyrodę w wielu szwedzkich regionach można uznać nie tylko za niezwykłą, ale i dziką, której nie zmąciła dotychczas żadna niesprzyjająca naturze działalność człowieka.

 

Emigracja zarobkowa w tymże kierunku zapewni ci możliwość podziwiania naprawdę pięknych widoków. Jeżeli lubisz spędzać czas na wolnym powietrzu, do dyspozycji będziesz miał niezliczone wspaniałe trasy, które tylko czekają na odkrycie. Warto dodać, że pod względem przyrodniczym Szwedom ich piękny kraj nigdy nie powszednieje.

 

Mieszkańcy Szwecji tak ubóstwiają wszelkie aktywności na świeżym powietrzu, że weszło to już do kanonu ich kultury. Lubią na nie przeznaczać dosłownie każdą wolną chwilę, więc kiedy tylko mogą wybywają za miasto pooddychać pełną piersią niezwykle rześkim powietrzem i nacieszyć oczy pięknymi widokami.

 

6. CV atrakcyjne jak nigdy dotąd

 

Nawet jeżeli wyjeżdżasz do pracy w Szwecji jedynie na kilka miesięcy, to doświadczenie pracy na terenie Skandynawii z pewnością będzie interesujące dla twojego przyszłego polskiego pracodawcy. Wyjazd na kontrakt do Szwecji może się tym samym okazać prawdziwą perełką w twoim życiorysie zawodowym.

 

 

Spróbuj swoich sił, aplikuj: >> praca w Szwecji <<

 

 

Share
Share Twitter
Please reload

Polecane materiały

Polecanie znajomych w pracy – czy warto to robić?

24 Jul 2019

1/5
Please reload

Please reload