logotyp-blog-wecandoit.png

Rekrutacja, kultura pracy, sekrety pracy za granicą

Dlaczego nie jesteśmy zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną?

25 Apr 2019

Bardzo często osoby aplikujące na określone stanowisko posiadają niezbędną wiedzę oraz predyspozycje, aby je objąć. Zdarza się jednak, że firma wydaje się wcale nie być zainteresowana współpracą z kandydatem. Pytanie brzmi: dlaczego?

 

Dlaczego nie zostałem zaproszony na rozmowę? Czy konkurencja była za duża i znalazł się lepszy kandydat? A może to zwykły życiowy niefart? Możliwe.

 

Najprawdopodobniej jednak Twoje CV po prostu nie spełniało określonych wymogów. Zazwyczaj zabieramy się za sporządzanie naszego zawodowego życiorysu w nieodpowiedni sposób, w pośpiechu lub bez jasno przemyślanego planu. Weźmy na przykład osoby aplikujące na stanowisko specjalisty HR. Wpisywanie w CV wszystkich dotychczas obejmowanych stanowisk, również tych zupełnie niezwiązanych ze stanowiskiem jakie miałby objąć dana osoba, mija się z celem. Życiorys staje się obszerny, ale mało trafny pod kątem tego konkretnego stanowiska. Prawdopodobnie też traci cechę czytelności i przejrzystości. Takie ujęcie spraw do niczego niestety nie prowadzi. 

 

CV powinno być bowiem sporządzone pod kątem posady, jaką chcielibyśmy otrzymać.

 

 

Rekruterzy mający na celu wyłonić grono kandydatów, jacy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Nierzadko mają przed oczami dosłownie setki CV, z którymi muszą się zapoznać. Właśnie na tymże polu rozpoczyna się pierwsza weryfikacja. Często na pierwsze zapoznanie się z jednym dokumentem przypada zaledwie kilkanaście sekund - dlatego tak ważna jest dobrze przemyślana i rozplanowana treść.

 

Tym samym przechodzą ją jedynie te osoby, które najściślej spełniają wymogi firmy, a więc które posiadają kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności podane w danym ogłoszeniu o pracę.

 

W rezultacie zamiast napisać 4 strony o swoim doświadczeniu zupełnie nie związanym z branżą do której aplikujesz, stwórz 1 najbardziej dopasowaną do oczekiwań pracodawcy. Opisz swoje doświadczenie oraz te umiejętności i mocne strony, które pomogą firmie wejść na wyższy poziom właśnie dzięki temu, że stałbyś się jej pracownikiem.

 

Więcej przydatnych informacji i porad znajdziesz w aktualnościach na naszej stronie internetowej.

Szczególnie w sekcji poradniki. Jeśli szukasz pracy i możliwości wyjazdu za granicę koniecznie zajrzyj do sekcji oferty pracy

 

 

 

 

Share
Share Twitter
Please reload

Polecane materiały

Polecanie znajomych w pracy – czy warto to robić?

24 Jul 2019

1/5
Please reload

Please reload

WE CAN DO HR Sp. z o.o.

ul. Plac Kaszubski 8 / 511
Gdynia 81-350

Polska

Napisz do nas

Szybki kontakt

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon
  • Black Vkontakte Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

NIP 5862294290

REGON 360576089

F-SKATT 502076-5649

|

|

|

Copyright We Can Do HR Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Icons by Flaticon CC license