logotyp-blog-wecandoit.png

Rekrutacja, kultura pracy, sekrety pracy za granicą

Współpraca z agencją zatrudnienia. Jak wybrać dobrą agencję pracy?

19 Aug 2019

Planujesz wyjazd do pracy zagranicę i zastanawiasz się, czy nie podjąć współpracy z agencją zatrudnienia? To z pewnością bardzo dobry wybór, ponieważ podobna sytuacja ma naprawdę sporo zalet.

 

 

Agencja agencji nierówna. Jak wybrać tę najbardziej wiarygodną? 

 

Nasi rodacy wciąż bardzo chętnie decydują się na poszukiwania pracy zagranicą. Zdecydowanie w realizacji tego zamierzenia pomocne są liczne agencje pracy tymczasowej. Ich obecność daje duże możliwości wyboru, jednakże korzystając z usług agencji, warto mieć się na baczności. Wszystko przez to, że agencja agencji nierówna, tym samym nie każdą warto obdarzać naszym zaufaniem.

 

Jak wybrać agencję pracy tak, aby w rezultacie nie zostać oszukanym i faktycznie móc wkroczyć na nową ścieżkę zawodową poza granicami Polski? Początkowo dość łatwo zagubić się w gąszczu ogłoszeń. Mętlik w głowie jest tym większy, że podobnych agencji pracy jest naprawdę sporo. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym będziesz szybko mógł rozstrzygnąć, czy danej agencji pracy można zaufać, czy też nie.

 

Przede wszystkim trzeba zacząć zbierać o niej podstawowe informacje. Pierwszym krokiem jest uzyskanie informacji, czy została ona zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Warto wiedzieć, że wpis do rejestru powinien być potwierdzony certyfikatem, a których wydawanie leży w kompetencjach urzędów miejskich w poszczególnych miastach.    

 

 

Małe, prywatne śledztwo, czyli agencyjne gdzie, co i jak

 

Kolejną czynnością, która prowadzi do sprawdzenia wiarygodności agencji jest ustalenie, od kiedy działa ona na rynku oraz gdzie mieści się jej siedziba. Należy przyjrzeć się wówczas numerowi kontaktowemu. Niepokojące może być to, gdy w interesującym nas ogłoszeniu podany jest tylko numer telefonu komórkowego. Jeśli firmie nie jest przypisany numer stacjonarny, może to wskazywać na brak stałej siedziby i tym samym ryzyko nieodpowiedzialnego podejścia do klientów. W takim przypadku należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ firmy, które cechuje podobna postawa nierzadko mają skłonności do niezapowiedzianego kończenia swojej działalności, o czym ich klienci dowiadują się jako ostatni.

 

Naszą uwagę powinniśmy skierować również na stronę internetową agencji, która powinna być jej wizytówką. Stanowi ona przede wszystkim o profesjonalizmie firmy bądź też jego braku. Fakt, że agencja, z której usług zamierzaliśmy skorzystać, nie posiada swojej strony internetowej lub istnieje tylko jako fanpejdż w serwisie społecznościowym, zdecydowanie powinien nas wzbudzić w nasza czujność. Takie uczucia powinna w nas wzbudzić także wtedy, gdy jej strona wygląda na niechlujną, zrobioną w pośpiechu i która nie zawiera podstawowych, interesujących nas informacji.

 

 

Bezpieczeństwo

 

Nie zapomnij także o dokładnemu przyjrzeniu się opinii na jej temat. Decyzja o wyjeździe do pracy zagranicę zorganizowanym przez agencję, o której nikt nigdy nie wspomniał ani słowa może być raczej ryzykowne. Warto więc wybrać taką firmę, na temat której opinię można zweryfikować. Taką, która już od lat działa na rynku, a co potwierdzone jest faktycznymi opiniami pracowników, którzy mieli okazję skorzystać z jej usług. Profesjonalnym agencjom pracy zależy na utrzymaniu relacji z kontrahentami, a co za tym idzie nie wyobrażają sobie sytuacji, w której miałoby dojść do zaniedbań związanych z zatrudnianiem personelu.

 

 

Gdy zdecydujemy się na poszukiwania pracy poprzez agencję zatrudnienia i będziemy mieli już 100% pewność, że jest to firma profesjonalna, możemy liczyć na bezpieczna sytuację. Inaczej aniżeli w przypadku, gdy zdecydowalibyśmy się znaleźć ogłoszenie na własną rękę możemy mieć pewność, że obiecane nam stanowisko pracy faktycznie na nas czeka.

 

 

Stres odchodzi w zapomnienie

 

Specjaliści wchodzący w skład agencji pracy zapewniają pracownikom duży komfort psychiczny. Znalezienie pracy, dopełnienia wszystkich formalności związanych z wyjazdem, a następnie przeprowadzki i rozpoczęcie nowego etapu życia w innym kraju w większości przypadków wiąże się z naprawdę niemałym stresem. Podobna sytuacja potrafi zszargać nerwy zwłaszcza tym osobom, które nie miały okazji nabyć doświadczenia w poszukiwaniu zatrudnienia zagranicą, a także tym, dla których przeprowadzka do innego kraju stanowi zdecydowanie zbyt duże wyzwanie.

 

W przypadku, gdy postanowimy zgłosić się do agencji pracy, stres ten może jednak zostać ograniczony do niezbędnego minimum. Podpisując kontrakt z agencją pracy, nie musimy przejmować się wieloma szczegółami związanymi z naszym wyjazdem. Wcześniej wspomniane formalności, zezwolenia, ubezpieczenia, organizacja transportu i zakwaterowania itd. pozostają w rękach ekspertów.

 

 

Płynność zatrudnienia

 

Bardzo często jeżeli sytuacja będzie układała się pomyślnie dla obu stron, a więc jeżeli będziesz zadowolony z dotychczasowych warunków zatrudnienia, a pracodawca z jakości twojej pracy, możesz liczyć na kolejne propozycje ze strony agencji.

 

Share
Share Twitter
Please reload

Polecane materiały

Polecanie znajomych w pracy – czy warto to robić?

24 Jul 2019

1/5
Please reload

Please reload