logotyp-blog-wecandoit.png

Rekrutacja, kultura pracy, sekrety pracy za granicą

Właściwi ludzie na właściwym miejscu

12 Apr 2019

Starannie skomponowany zespół to fundament właściwie działającego biura. Komórka firmy złożona z właściwie dobranych względem siebie osobowości, zawsze wykaże się większą skutecznością niż losowy zbiór pracowników.

 

Rekrutacja to podstawa działań agencji pracy We Can Do HR, przywiązujemy więc ogromną wagę do wszystkich związanych z nią czynników. Już od samych początków istnienia agencji pragnęliśmy, aby rekrutowani przez nas pracownicy idealnie wpasowywali się w potrzeby każdego z naszych partnerów. Aby rzeczywistość odzwierciedlała nasze założenia, dokładamy wszelkich starań już na poziomie struktury firmy. 

 

Aby rekrutować wysokiej klasy specjalistów budowlanych, należ dołożyć wszelkich starań aby nasze własne zespoły składały się z najlepszych ekspertów.  Tym samym również do wewnętrznej rekrutacji podchodzimy w bardzo skrupulatny sposób. Praktyka pokazała nam, że skonstruowanie i późniejsze wzbogacanie zespołu o wartościowych i idealnie dopasowanych do niego pracowników to nie lada wyzwanie.

 

Poszukujemy pracowników nie tylko starannie wykształconych; ogromnie istotną rzeczą są dla także nas ich predyspozycje osobowościowe. Mamy świadomość tego, że rekruterzy, którzy nie mają odpowiednich cech charakteru wspomagających wykonywanie tego szczególnego zawodu, nie będą mogli sprawdzić się w tej roli. W branży HR zwykło się przecież powtarzać, że bycie rekruterem nie jest zwyczajnym zawodem, ale pewnego rodzaju misją. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem w 100%.

 

Praca rekrutera niewątpliwie wymaga specyficznych umiejętności. Poza zdobyciem gruntownej wiedz z zakresu HR mnóstwo zależy przede wszystkim od zdolności interpersonalnych, na przykład od otwartości na innych, odporności na stres, niejakiej elastyczności. Wreszcie życzliwości, uważności, chęci niesienia pomocy innym oraz dużej, empatii, jaka pozwala na uważne wsłuchiwanie się w potrzeby klientów oraz samych kandydatów, którzy starają się o daną posadę.

 

Za gwarant jakości na polu rekrutacji odpowiadają tak zwane „podejście do ludzi” oraz umiejętność pracy w grupie. Osoby posiadające wyżej wymienione cechy bez wątpienia przyczynią się do sukcesu agencji pracy. W naszym gdyńskim biurze każdego dnia do działania motywuje nas właśnie poczucie misji, mianowicie zapewnienia zatrudnianym przez nas fachowców pewnej, zawodowej przyszłości.

Share
Share Twitter
Please reload

Polecane materiały

Polecanie znajomych w pracy – czy warto to robić?

24 Jul 2019

1/5
Please reload

Please reload

WE CAN DO HR Sp. z o.o.

ul. Plac Kaszubski 8 / 511
Gdynia 81-350

Polska

Napisz do nas

Szybki kontakt

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon
  • Black Vkontakte Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

NIP 5862294290

REGON 360576089

F-SKATT 502076-5649

|

|

|

Copyright We Can Do HR Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Icons by Flaticon CC license