logotyp-blog-wecandoit.png

Rekrutacja, kultura pracy, sekrety pracy za granicą

Warszawski festiwal pracy JOBICON 2019

14 Mar 2019

Ostatnimi czasy coraz bardziej zauważalny jest pewien ogólnopolskim trend, mianowicie wciąż zwiększająca się liczba targów pracy organizowanych w rozmaitych miejscach w kraju. Wiele z nich jest wartych uwagi, jednakże największym takim wydarzeniem w Polsce jest bez wątpienia Jobicon, który rokrocznie odbywa się w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu.

 

 

Nowe talenty poszukiwane

 

Targi pracy Jobicon organizowane przez Pracuj.pl, czyli największy portal rekrutacyjny w Polsce. To niezwykle inspirujące wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele rozmaitych branż. Także i tym razem w stolicy zjawili się reprezentanci kilkudziesięciu firm. Warto dodać, że ten poszukujący nowych talentów na rynku pracy festiwal ma charakter międzynarodowy. Można zapoznać się na nim z ofertami firm działających zarówno w Polsce, jaki zagranicą. Tym samym prócz Polaków chętnie zjawiają się na nich również obcokrajowcy.

Na Jobiconie nie mogło zabraknąć również i nas. Na Jobiconie pojawiliśmy się po raz pierwszy i z pewnością nie po raz ostatni. Decyzja o uczestnictwie w marcowych targach została podjęta przez nas bez zawahania. Warszawska edycja Jobiconu nieodmiennie przyciąga tłumy, a że podobnie było również i w tym roku, mieliśmy szansę na nawiązanie niezwykle wartościowych relacji oraz przedstawienie szczegółów naszej działalności wielu osobom – zarówno kontrahentom, jak i osobom poszukującym pracy.

 

Youtube / We Can Do It HR

 

Okazja do rozpoznania rynku

 

Jak można się domyślić, z uczestnictwa w Jobiconie płyną ogromne korzyści. Targi są bowiem fantastycznym kanałem promocyjnym dla przedsiębiorstw, jak i dla wszystkich rozglądających się za zatrudnieniem.

Obecność na Jobiconie jest dla wszystkich poszukujących pracy doskonałą i jedyną w swoim rodzaju okazją do rozpoznania rynku niezależnie od tego, w jakiej branży działają. Targi stwarzają bardzo korzystne warunki do tego, aby uzyskać informacje, w jakich dziedzinach najszybciej można liczyć na pracę, jak i w których z nich jest największe zapotrzebowanie na poszczególnych specjalistów.

W konsekwencji poszukujący pracy są w stanie stwierdzić, w którym zawodowym kierunku powinni zacząć zmierzać i które ze swych kompetencji najlepiej zacząć rozwijać, by mieć jeszcze większe szanse na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia. Poza tym gruntowne zapoznanie się z ofertami poszczególnych firm to nieodmiennie wielka inspiracja. Coś, co w łatwy i przyjemny sposób może skierować nas na odpowiednią zawodową ścieżkę lub też umocnić w przekonaniu, że ta na którą już weszliśmy, jest tą właściwą. 

 

Magia pierwszego kontaktu

 

Uczestnictwo w Jobiconie przede wszystkim daje duże możliwości do nawiązania cennych branżowych kontaktów. To bardzo sprzyjająca okoliczność na przetarcie tych zawodowych szlaków, których rozpoznanie byłoby w innych warunkach z pewnością zdecydowanie trudniejsze lub nawet niemożliwe. Nawiązanie bliższego kontaktu z pracownikami przedsiębiorstwa, w którym zatrudnienie nam się marzy, a ponadto dokonanie tego znacznie wcześniej aniżeli na rozmowie rekrutacyjnej, to rewelacyjny sposób na zdobycie gruntownej wiedzy o firmie. To duża szansa, która pozwala się nam dobrze zaprezentować, stworzyć odpowiedni grunt przygotowujący pracodawcę do otrzymania i przeanalizowania naszego CV.

Dzięki rozmowie z reprezentantami firmy, możemy zaobserwować na przykład, jakich warunków możemy się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej. Jesteśmy więc w stanie stworzyć podwaliny wiedzy, która pozwoli przejść nam ją z sukcesem.  

Zjawiając się na Jobiconie, możemy nie tylko poznać naszego przyszłego pracodawcę, ale również w błyskawiczny sposób uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania, jak na przykład te dotyczące misji firmy, jej historii, czy też wielu szczegółów związanych z samym zatrudnieniem. Co więcej, mamy szansę na stworzenie dialogu w zupełnie innym wymiarze aniżeli dajmy na to rozmowa kwalifikacyjna.

Nieco niezobowiązująca atmosfera panująca na targach skłania do tego, aby rozmowy były na nich przeprowadzane w bardziej swobodny sposób. Taki, na którego przyjęcie raczej nie moglibyśmy sobie pozwolić przychodząc na rozmowę rekrutacyjną. Targi takie jak właśnie Jobicon pozwalają na podobne zacieśnianie więzi i sprawne burzenie muru pomiędzy pracodawcami, a kandydatami.

 

Rozwój przede wszystkim

 

W warszawskiej edycji Jobiconu kandydaci mieli szansę także  dowiedzieć się mnóstwa rzeczy na temat skutecznego poszukiwania pracy, jak i pomyślnego przechodzenia wszelakich rozmów kwalifikacyjnych. Każdy z pracodawców i wybranych przez nich ekspertów, którzy mieli nawiązywać z kandydatami relacje, służył im dobrą radą odnośnie interesujących ich branż.

Ponadto były na Jobiconie miejsca, w których każdy zainteresowany zatrudnieniem mógł skonsultować się ze specjalistami, którzy byli w stanie zweryfikować poprawność CV, czy listu motywacyjnego, tak aby ich wysyłanie każdorazowo odnosiło zadowalające rezultaty. Na odwiedzających festiwal czekały również rozmaite prelekcje oraz warsztaty z trenerami biznesowymi, miedzy innymi te dotyczące odnalezienia się na rynku pracy. Wszystko po to, aby zapewnić kandydatom szanse na zawodowy rozwój.

  

www.wecandoit.pl

 

Szansa na zatrudnienie

 

Stoisko We Can Do HR cieszyło się na Jobiconie ogromną popularnością. Przez osiem godzin nasi specjaliści mieli okazję przeprowadzić mnóstwo inspirujących rozmów – do naszego stoiska zgłosiło się kilkaset osób. Już dziś wiemy, że kontakty z wieloma z nich zaprocentują już w niedalekiej przyszłości.

Obecność na Jobiconie była dla nas także okazją do potwierdzenia, jak fantastycznym projektem jest mobilna rekrutacja, a który nasza agencja miała okazję wprowadzić jako pierwsza w Polsce. Na Jobicon przyjechaliśmy dwoma rekrutowozami, w których rekruterzy We Can Do HR przeprowadzali profesjonalne rozmowy rekrutacyjne przez cały czas trwania festiwalu. I one zaowocowały zbudowaniem wielu wspaniałych relacji. Specjaliści związani z branżą budowlaną, a których zgłosiła się do nas naprawdę duża liczba, już wkrótce będą mieli szansę wyjechać na kontrakty do Szwecji, Norwegii i Danii.

Jednym z takich fachowców był pan Krzysztof, od dwunastu lat związany z branżą budowlaną i który po raz pierwszy zdecydował przybyć nie tylko na Jobicon, ale w ogóle na jakiekolwiek targi pracy w Polsce. „Do udziału w Jobiconie namówił mnie syn. Muszę przyznać, że wcześniej nie miałem dobrego zdania o targach pracy.”

Przed wizytą na warszawskim Jobiconie pan Krzysztof uważał, że każde tragi pracy to jedynie bezcelowy pokaz walorów przedsiębiorstw i raczej nic dobrego nie wyniknie z jego obecności na nich. Jego zdanie uległo na szczęście zmianie. „Dziś mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o targi pracy, to bardzo się myliłem. Nie spodziewałem się, że zgłaszając się na rozmowę rekrutacyjną do We Can Do HR, znajdę zatrudnienie. Jestem dobrze wykwalifikowanym spawaczem i właśnie w takim charakterze już za miesiąc będę miał szansę wyjechać na półroczny kontrakt do Szwecji.”, mówi z ekscytacją.

 

Warto pamiętać, że odwiedzając targi pracy, a w szczególności Jobicon bez problemu można połączyć przyjemne z pożytecznym: gruntownie zapoznać się z ofertami pracodawców i wrócić z nich z głową pełną zawodowych pomysłów.

 

 

Share
Share Twitter
Please reload

Polecane materiały

Polecanie znajomych w pracy – czy warto to robić?

24 Jul 2019

1/5
Please reload

Please reload

WE CAN DO HR Sp. z o.o.

ul. Plac Kaszubski 8 / 511
Gdynia 81-350

Polska

Napisz do nas

Szybki kontakt

  • White Facebook Icon
  • White LinkedIn Icon
  • Black Vkontakte Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Instagram Icon

NIP 5862294290

REGON 360576089

F-SKATT 502076-5649

|

|

|

Copyright We Can Do HR Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Icons by Flaticon CC license